| Outside Diameter | 33.52 mm (1.32″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 26.70 mm (1.05″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.375" I.D, 0.169" Cross Section, VQM / Silicone 70A O-Ring (3S-5496)
$1.31
CAT® 1.984" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Engine Oil Pan Cover (5P-8211)
$18.67
CAT® 1.046″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-4432)
$5.75
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 3.4 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-4432 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.