| Outside Diameter | 32.4 mm (1.27″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 26.6 mm (1.05″) |
| Cross Section | 3.04 mm (0.12″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 1.725" I.D, HNBR / Nitrile Seal O-Ring (109-0073)
$18.60
CAT® 0.351" I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (6V-9027)
$2.33
CAT® 1.047″ I.D, HNBR / Nitrile Seal O-Ring (119-5155)
$4.49
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 3.2 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 119-5155 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.