| Outside Diameter | 38.60 mm (1.52″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 27.94 mm (1.10″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 3.484″ I.D, EPDM/70 Seal O-Ring (200-6410)
$9.87
CAT® 6.484" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (6F-4718)
$8.15
CAT® 1.1″ I.D, NBR / Nitrile 75A Seal O-Ring (5H-7370)
$3.17
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.9 × 3.6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5H-7370 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.