| Outside Diameter | 70.35 mm (2.76″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 59.70 mm (2.35″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.549" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (6F-4855)
$3.69
CAT® 0.362" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Fuel Injection Pump (8M-8157)
$5.97
CAT® 2.35″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-9284)
$6.42
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6L-9284 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.