| Outside Diameter | 14.47 mm (0.57″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 9.144 mm (0.36″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.487" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6F-0249)
$2.07
CAT® 1.484" I.D, VQM Silicone 70A O-Ring, For Cylinder Block / Cover (8M-4986)
$9.70
CAT® 0.362″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Fuel Injection Pump (8M-8157)
$5.97
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 1.4 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-8157 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.