| Outside Diameter | 35.2 mm (1.387″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 28.1 mm (1.109″) |
| Cross Section | 3.53 mm (0.139″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.487" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4D-3107)
$4.28
CAT® 1.299" I.D, FKM / 75A Seal O-Ring (3E-6747)
$11.48
CAT® 1.109″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Fuel Injection Lines (8M-5248)
$5.96
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.6 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-5248 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.