| Outside Diameter | 33.48 mm (1.32″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 28.24 mm (1.11″) |
| Cross Section | 2.54 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 2.484" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (1H-5728)
$7.55
CAT® 0.551" I.D, 0.070" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5P-6620)
$3.84
CAT® 1.112″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-7530)
$13.87
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-7530 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.