| Outside Diameter | 38.35 mm (1.51″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 31.24 mm (1.23″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.301" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-5601)
$9.42
CAT® 0.351" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (3J-7354)
$2.04
CAT® 1.234″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-8210)
$14.65
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-8210 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.