| Outside Diameter | 38.23 mm (1.50″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 33.02 mm (1.30″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 1.361″ I.D, Fuel Injector O-Ring Seal (215-3198)
$24.85
CAT® 1.725" I.D, 0.210" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2S-2251)
$17.84
CAT® 1.299″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (2K-8198)
$1.24
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2K-8198 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.