| Outside Diameter | 38.35 mm (1.51″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 33.02 mm (1.30″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
Parker Chelsea® 5.017″ Inner Diameter, .103″ Thick, PTO O-Ring (28-P-245)
$29.60
CAT® 2.175" I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (231-4708)
$8.68
CAT® 1.299″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (250-0466)
$25.77
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 1 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 250-0466 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.