| Outside Diameter | 41.62 mm (1.63″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 34.54 mm (1.36″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.487" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4D-3107)
$4.28
CAT® 0.237″ I.D, EPDM/70 Seal O-Ring (235-5678)
$4.25
CAT® 1.361″ I.D, Fuel Injector O-Ring Seal (215-3198)
$24.85
60 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 4.2 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 215-3198 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.