| Outside Diameter | 43.15 mm (1.69″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 36.06 mm (1.42″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 3.734" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5K-1770)
$15.41
CAT® 0.487" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (032-9313)
$9.64
CAT® 1.421″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (5F-9657)
$2.88
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.005 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5F-9657 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.