| Outside Diameter | 101.9 mm (4.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 94.84 mm (3.73″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 3.359" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2P-3538)
$31.40
CAT® 2.35" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-9284)
$6.42
CAT® 3.734″ I.D, 0.139″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5K-1770)
$15.41
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5K-1770 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.