| Outside Diameter | 95.50 mm (3.76″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 88.40 mm (3.48″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Rubber EPDM Type |
CAT® 0.468" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (3J-1907)
$3.41
CAT® 1.475″ I.D, Polyacrylic 75A O-Ring (5L-2727)
$15.25
CAT® 3.484″ I.D, EPDM/70 Seal O-Ring (200-6410)
$9.87
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 9.6 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 200-6410 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.