| Outside Diameter | 48.12 mm (1.89″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 37.46 mm (1.47″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | ACM Polyacrylic |
CAT® 2.359″ I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-2174)
$5.03
CAT® 4.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-3144)
$6.65
CAT® 1.475″ I.D, Polyacrylic 75A O-Ring (5L-2727)
$15.25
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5L-2727 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.