| Outside Diameter | 48.13 mm (1.89″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 37.50 mm (1.48″) |
| Cross Section | 5.33 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 0.362" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Fuel Injection Pump (8M-8157)
$5.97
CAT® 1.475" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring, For Hydraulic Fitting (2S-4078)
$0.67
CAT® 1.475″ I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (109-0078)
$21.26
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 109-0078 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.