| Outside Diameter | 48.00 mm (1.89″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 37.60 mm (1.48″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.109" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (7F-8268)
$4.04
CAT® 1.487" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4D-3107)
$4.28
CAT® 1.475″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4F-7389)
$5.44
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 4F-7389 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.