| Outside Diameter | 44.70 mm (1.76″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 39.4 mm (1.55″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.359″ I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-2174)
$5.03
CAT® 4.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-3144)
$6.65
CAT® 1.549″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5P-8215)
$2.35
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 4.4 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-8215 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.