| Outside Diameter | 57.65 mm (2.27″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 47.00 mm (1.85″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
110.5mm I.D – NBR Buna O-Ring (N70-348)
$1.50
CAT® 1.225" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4H-1860)
$4.16
CAT® 1.85″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4F-9653)
$5.07
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 5.1 × 0.6 cm |
| Bin Location | 4980529B |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 4F-9653 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.