| Outside Diameter | 60.70 mm (2.39″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 50.30 mm (1.98″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.301" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-5601)
$9.42
CAT® 0.351" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (3J-7354)
$2.04
CAT® 1.975″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (113-5304)
$64.76
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00066013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part Type | OEM |
| Part # | 113-5304 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.