| Outside Diameter | 60.83 mm (2.39″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 50.2 mm (1.97″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.975″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Engine Oil Lines (6L-1651)
$25.83
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 6.2 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6L-1651 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.