| Outside Diameter | 172.1 mm (6.77″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 158.2 mm (6.23″) |
| Cross Section | 7.112 mm (0.28″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 158.12mm I.D – HNBR Seal O-Ring (467-2620)
$40.56
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00032107 |
| brand/supplier | |
| Exterior | Orange |
| Part # | 467-2620 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.