| Outside Diameter | 47.93 mm (1.88″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 60.63 mm (2.38″) |
| Cross Section | 3.53 mm (0.139″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.984" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-8000)
$3.66
CAT® 0.424" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-5127)
$1.02
CAT® 2.109″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, Planetary, Carrier (8M-5010)
$9.57
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-5010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.