| Outside Diameter | 63.75 mm (2.51″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 56.64 mm (2.23″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Rubber EPDM Type |
CAT® 7.734″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (1H-8278)
$3.74
CAT® 3.6" I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (109-0074)
$27.80
CAT® 2.234″ I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (8T-1703)
$11.50
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 6.4 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8T-1703 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.