| Outside Diameter | 102.1 mm (4.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 91.44 mm (3.60″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 3.6″ I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (109-0074)
$27.80
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 109-0074 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.