| Outside Diameter | 76.70 mm (3.02″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 66.04 mm (2.60″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 2.6″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (3P-0656)
$29.36
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.9 × 7.9 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 3P-0656 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.