| Outside Diameter | 76.50 mm (3.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 69.40 mm (2.73″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.475" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Transmission Mounting (9M-7002)
$9.55
CAT® 2.85" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (9M-4218)
$5.21
CAT® 2.734″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (9M-7539)
$11.74
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9M-7539 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.