| Outside Diameter | 83.05 mm (3.26″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 72.40 mm (2.85″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.859″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Oil Filters and Housings (061-9455)
$38.50
CAT® 0.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-7054)
$1.88
CAT® 2.85″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (9M-4218)
$5.21
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 8.3 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9M-4218 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.