| Outside Diameter | 25.70 mm (1.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 18.54 mm (0.73″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.484" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-4395)
$22.50
CAT® 1.299″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (2K-8198)
$1.24
CAT® 0.734″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-7054)
$1.88
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5F-7054 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.