| Outside Diameter | 87.3 mm (3.44″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 82.3 mm (3.24″) |
| Cross Section | 2.54 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 0.375" I.D, 0.169" Cross Section, VQM / Silicone 70A O-Ring (3S-5496)
$1.31
CAT® 1.984" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Engine Oil Pan Cover (5P-8211)
$18.67
CAT® 3.237″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Torque Converter Casing (6V-3551)
$42.92
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6V-3551 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.