| Outside Diameter | 98.73 mm (3.88″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 91.67 mm (3.61″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.378″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel Injection – Pump and Nozzle Valve (9X-7317)
$14.72
CAT® 1.359" I.D, EPDM / 70A Seal O-Ring (7L-4774)
$4.07
CAT® 3.609″ I.D, 0.139″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2M-2561)
$18.20
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2M-2561 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.