| Outside Diameter | 108.5 mm (4.27″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 94.61 mm (3.72″) |
| Cross Section | 7.112 mm (0.28″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 2.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5H-8848)
$4.65
CAT® 0.755" I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (6V-3251)
$2.50
CAT® 3.725″ I.D, 0.275″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5H-7704)
$19.94
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 10.8 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5H-7704 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.