| Outside Diameter | 127.2 mm (5.01″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 120.1 mm (4.73″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5H-8848)
$4.65
CAT® 0.755" I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (6V-3251)
$2.50
CAT® 4.734″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-3144)
$6.65
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.5 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5F-3144 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.