| Outside Diameter | 140.2 mm (5.52″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 129.5 mm (5.10″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 3.359" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2P-3538)
$31.40
CAT® 2.35" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-9284)
$6.42
CAT® 5.10″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Engine Oil Pan Cover (6V-4314)
$14.43
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6V-4314 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.