| Outside Diameter | 73.40 mm (2.89″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 63.0 mm (2.48″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 3.359" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (2P-3538)
$31.40
CAT® 2.35" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-9284)
$6.42
CAT® 2.475″ I.D, VMQ / Silicone O-Ring, For Drive Train Lines (6L-1649)
$5.34
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.4 × 7.4 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6L-1649 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.