| Outside Diameter | 213.2 mm (8.39″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 202.5 mm (7.97″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 1.487" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring, For Hydraulic Check Valve (6V-5391)
$1.32
CAT® 1.237″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Fuel Injection Pump System (9X-7722)
$10.00
CAT® 7.975″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (9M-5894)
$15.67
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 21.4 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9M-5894 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.