| Outside Diameter | 222.5 mm (8.75″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 215.5 mm (8.48″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 0.987" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (3D-4245)
$0.88
CAT® 3.734" I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5K-1770)
$15.41
CAT® 8.484″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (156-5198)
$58.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 0.4 cm |
| Bin Location | 04U03 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 156-5198 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.