Specification
| Overall Height | 24.05 cm (9.470″) |
|---|---|
| Largest O.D | 12.10 cm (4.764″) |
| Gasket O.D | 9.169 cm (3.610″) |
| Gasket I.D | 6.223 cm (2.450″) |
| Efficiency Rating | Advanced Rating |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5713)
$70.68
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
$45.55
6 in stock
| Overall Height | 24.05 cm (9.470″) |
|---|---|
| Largest O.D | 12.10 cm (4.764″) |
| Gasket O.D | 9.169 cm (3.610″) |
| Gasket I.D | 6.223 cm (2.450″) |
| Efficiency Rating | Advanced Rating |
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 28 cm |
| Bin Location | 00023315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | 1R-0749 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.