| Pipe | 50.8 mm (2.00″) |
|---|---|
| W.O.G | 2000 W.O.G |
| End Connections | Female NPT |
| Temp. Range | -50 to +375°F |
| Body Material | CF8M Steel |
1/8″ FNPT, 600 WOG, 150 WSP, Full Port, Forged Brass Ball Valve (BV2103-A)
$16.50
3/8″ FNPT, 600 WOG, w/ Locking Handle, Forged Brass Ball Valve (902276)
$25.35
CNC 1″ Female Pipe, BVSF Series, 2000# Full Stainless Steel Ball Valve, CF8M Body (02-BVSF-2000)
$214.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 8.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 10 × 16 cm |
| Bin Location | 00048501 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Cock/Valves |
| Part # | 02-BVSF-2000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.