Specification
| Nominal Size | 2.54 cm (1.00″) |
|---|---|
| End Connections | Threaded |
| Pressure Class | 2000 PCI NCWP |
| Application | Water / Oil / Gas |
$49.41
Out of stock
| Nominal Size | 2.54 cm (1.00″) |
|---|---|
| End Connections | Threaded |
| Pressure Class | 2000 PCI NCWP |
| Application | Water / Oil / Gas |
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 9.8 × 6.7 cm |
| Bin Location | END0445 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Couplings |
| Part # | 01-FIG200THD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.