| Drum Size | 10.00″ x 2.25″ |
|---|---|
| Bolt Center | 5-Bolt on 4.5″ |
| Stud Size | 1.27 cm (0.500″) |
| Ratings | 3500 Lb. Axle |
Meritor® A13264J114 6-Holes Dust Shield, For 16.5 x 6″ P-Brakes (ROCA13264J114)
$78.45
Dexter® 12" x 2" Brake Shoe and Lining Kit, For 7000 lb. Axle Capacity (K71-127-00)
$133.72
Dexter® Pre-Greased Hub-Drum Assembly, For 3.5K Axle, 5 on 4.5″ Wheel Bolt Center (008-247-05)
$180.73
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 24.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 13 cm |
| Bin Location | 00037215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Trailer Parts |
| Part # | 008-247-05 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.