| Overall Length | 297.9 mm (11.7″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 109.9 mm (4.33″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synteq Media |
Donaldson Blue® Lube Filter, Full-Flow Spin-On w/ Synteq Media (DBL7405)
$49.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 30 cm |
| Bin Location | 00027301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | DBL7405 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.