| Overall Length | 71.12 mm (2.80″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 88.39 mm (3.48″) |
| Inner Diameter | 20.57 mm (0.81″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19730)
$19.62
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P555686)
$88.73
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P556245)
$13.41
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 9.2 cm |
| Bin Location | 00027101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P556245 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.