| Overall Length | 99.06 mm (3.90″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 48.51 mm (1.91″) |
| Inner Diameter | 10.92 mm (0.43″) |
| Outlet Diameter | 9.398 mm (0.37″) |
| Filter Style | In-Line Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Fuel Filter, In-Line (FF149)
$8.36
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P550548)
$26.16
Donaldson® Fuel Filter, In-Line (P550090)
$7.14
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.9 × 4.9 × 9.9 cm |
| Bin Location | 00023420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550090 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.