| Overall Length | 261.8 mm (10.3″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.4 mm (4.23″) |
| Gasket O.D | 99.06 mm (3.90″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Cummins® In-Line Fuel Filter (149-2441)
$87.25
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P553855)
$15.71
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P550431)
$32.48
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 26 cm |
| Bin Location | 00027325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550431 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.