| Overall Length | 132.0 mm (5.20″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Type | Secondary |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P556917)
$11.99
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555010)
$27.69
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P551127)
$10.82
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 14 cm |
| Bin Location | 00027125 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551127 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.