| Overall Length | 173.9 mm (6.85″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550352)
$29.61
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P551317)
$23.10
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P551313)
$22.55
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.4 × 8.6 × 17 cm |
| Bin Location | 00026101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551313 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.