| Overall Length | 132.8 mm (5.23″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 83.05 mm (3.27″) |
| Inner Diameter | 69.08 mm (2.72″) |
| Collapse Burst | 75 PSI (5.2 bar) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555010)
$27.69
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P555823)
$32.25
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550352)
$29.61
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.9 × 15 × 10 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550352 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.