| Overall Length | 190.5 mm (7.50″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 69.34 mm (2.73″) |
| Gasket I.D | 61.46 mm (2.42″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P551752)
$30.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.2 × 10.2 × 21 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551752 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.