| Overall Length | 102.1 mm (4.02″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 111.2 mm (4.38″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550833)
$83.67
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P553375)
$37.10
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 11 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P553375 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.